Sestdien, 27. septembrī plkst. 17.30 Spīķeru koncertzālē Latvijas Jaunā teātra institūts aicina uz skotu mākslinieka Harija Džailsa jaunāko izrādi-lekciju “Viss, ko esmu nopircis, un kā es pēc tam jūtos”. Izrāde notiks angļu valodā. Pēc izrādes – diskusija. Ieeja izrādē bez maksas.
“Harijam ir problēma. Varbūt arī tev ir tāda pati. Lai justos labāk, viņš iegādājas dažādas lietas, taču tās arvien viņam liek justies nožēlojamam. Tā nu viņš sāk rakstīt dienasgrāmatu…”
Harijs Džailss jau ir pazīstams tiem skatītājiem, kas 2013. gada novembrī apmeklēja LJTI rīkoto Ideju festivālu “Māksla un ekonomika”, kurā viņš piedāvāja asprātīgas individuālas konsultācijas parādu menedžmentā izrādē “Mūsu parādi”. Šoreiz Harijs Džailss ļaus skatītājiem ielūkoties kādā eksperimentā, kuru viņš gada garumā veic pats ar sevi. Visu gadu Harijs Džailss fiksē katru savu pirkumu un apraksta tā izraisītās sajūtas tīmekļa vietnē everythingibought.tumblr.com. Skrupulozi un detalizēti viņš analizē iepirkšanās izraisītās cerības, sapņus, bailes un galu galā pilnīgo nespēju nonākt pie dzīvošanai pieņemama kopromisa ar kapitālismu. Šis process vēl arvien turpinās, un Rīgā būs iespējams skatīt Harija Džailsa topošās izrādes pirmo publisko versiju, kas vēl tiks attīstīta un 2015. gadā izrādīta starptautiskos festivālos. LJTI ir izrādes līdzproducents.
Harijs Džailss (Harry Giles) ir dzejnieks, aktieris, režisors un producents no Orknijas, kas patlaban dzīvo un strādā Edinburgā. Viņš ir studējis ilgtspējīgu attīstību un teātra režiju un savā praksē tiecas abas šīs jomas apvienot, veidojot izrādes, kas liek domāt par mūsu darbošanās un dzīvesveida ilgtspēju. Harijs ir Skotijas BBC dzejas slama čempionāta uzvarētājs 2009. gadā un Glasgovas slama čempions 2010. gadā. Viņa pirmais dzejas krājums ir publicēts “Stewed Rhubarb” izdevniecībā 2012. gadā.
Izrāde noslēgs starptautisku mākslinieciski zinātnisku simpoziju “Es, patērētājs. Iepirkšanās, klimats un mēs”, kas 26. un 27. septembrī notiek Spīķeru koncertzālē un pulcē vairāk nekā 50 dažādu jomu pārstāvjus – vides speciālistus un aktīvistus, antropologus, žurnālistus, dramaturgus, režisorus, māksliniekus, uzņēmējus, stratēģiskos plānotājus un politikas veidotājus – no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Lielbritānijas, Somijas, Norvēģijas, Nīderlandes, Kanādas, Baltkrievijas un Ukrainas. Izrādei sekos diskusija, kurā plašākai auditorijai būs iespēja uzzināt par simpozijā aplūkotajiem jautājumiem un izdarītajiem secinājumiem, kā arī dalīties savās pārdomās par iepirkšanos un patērētājsabiedrību. Izrāde un diskusija ir bez maksas visiem interesentiem, bet dalība simpozijā – tikai iepriekš reģistrētiem dalībniekiem.