Par notikumiem Ukrainā var uzzināt no Latvijas medijiem. Var uzzināt no Krievijas medijiem. Var informāciju atrast Ukrainas, Amerikas, Eiropas un citu valstu medijos. Var medijus nelasīt un sadzirdēt, ko par to runā uz ielas, kafejnīcā, tramvajā. Var nedarīt neko, bet tā arī būs balss starp balsīm saistībā ar karu Ukrainā. Vēl var mēģināt tik daudzās balsis apvienot, lai sadzirdētu – kāda ir šī kara balss?
Izjūtot nepieciešamību reaģēt uz pēdējā laika notikumiem Ukrainā, teātris „Dirty Deal Teatro” sadarbībā ar fondu atvērtai sabiedrībai DOTS veido sociāli un politiski nozīmīgu teātra projektu „Kara piezīmes” deviņu teātra tekstu lasījumu garumā.
Ieeja pasākumā – bez maksas, iepriekš „Biļešu paradīzes” kasēs piesakoties bezmaksas biļetei. (Internetā biļete nav iegādājama.)
Projektā “Kara piezīmes” katru mēnesi cits dramaturgs un režisors sekos līdzi notiekošajam pasaules politiskajā ainā, lai redzēto, dzirdēto un sajusto pārvērstu dramaturģiskā materiālā. Projektā radītie teksti tiks piedāvāti skatītājiem publiskos lasījumos katra mēneša pirmajā piektdienā, kā arī publicēti portālā www.satori.lv. Pēc lasījumiem tiks rīkota publiska diskusija, kurā piedalīsies mākslinieki un viedokļu līderi.
Dalībnieki savos darbos izmantos ziņas, publiskos paziņojumus, redaktoru slejas un citas publikācijas medijos, tostarp atspoguļojot pretrunas dažādu valstu mediju telpās un tiecoties publikai sniegt pēc iespējas pilnīgāku aktuālo notikumu atainojumu. Cenšoties izprast mediju ietekmi uz sabiedrības viedokli, savā darbā katrs autors iekļaus arī savu personisko pieredzi, izjūtas un redzējumu, saskaroties ar kara situāciju tik netālu no mums.
Projektā “Kara piezīmes” piedalīsies dramaturgi Ivo Briedis, Aiva Birbele, Rasa Bugavičute, Jānis Balodis, Justīne Kļava, Sergejs Timofejevs, Agnese Rutkēviča, Andris Kalnozols, Lauris Gundars un teātra tekstu lasījumu režisori – Kārlis Krūmiņš, Ģirts Šolis, Dāvis Auškāps, Valters Sīlis, Dmitrijs Petrenko, Viesturs Meikšāns un Elmārs Seņkovs.
2015. gada 2. aprīlī plkst. 19:00.
KARA PIEZĪMES nr. 5.
dramaturģe: Justīne Kļava
režisors: Dmitrijs Petrenko