Spīķeru koncertzāle

Spīķeru koncertzāle tika atklāta pēc renovācijas 2009.gadā un līdz pat šai dienai šis ir spīķeris, kurā dzīvo mūzika. šeit norisinās dažādu žanru mūzikas koncerti, kultūras pasākumi, tāpat koncertzāles telpas ir pieejamas nomai.

Spīķeru koncertzāle

FOTO: Vitauts Vilks

Spīķeru koncertzāle ir vieta, kur dzimt, attīstīties un eksplodēt visdaudzveidīgākajām mākslinieciskajām idejām. Skatuve mūsdienīgiem skaņu mākslas projektiem, muzikāliem eksperimentiem, žanrā neierobežotām koncertprogrammām. Platforma dažāda vecuma grupu bērnu, jauniešu izglītojošu koncertlekciju un meistarklašu rīkošanai, arī profesionālu mūziķu tālākizglītības programmu īstenošanai.

Spīķeru koncertzāle – Vieta Jūsu pasākumiem

Spīķeru koncertzāle ir iemantojusi lielu popularitāti kā mājīga, mūsdienīga telpa ar senatnīguma smaržu. Šeit regulāri norisinās visdažādāko žanru un stilu koncerti, filmu izrādes, bērnu pasākumi, balvu pasniegšanas ceremonijas, konferences un korporatīvie pasākumi.

Koncertzāle ir piemērota visdažādāko pasākumu īstenošanai – koncertu, kino seansu, korporatīvo pasākumu, semināru, konferenču u.c. Zāles ietilpība ir ~250 sēdvietu. Ir uzstādīta augstas kvalitātes projicējamā aparatūra kā arī apskaņošanas sistēma, kas modificējama arī kino demonstrēšanas vajadzībām.

Spīķeru kvartāls renovēts

FOTO: Vitauts Vilks

Kontakti

Ģenerāļa Radziņa krastmala 3, Latgales priekšpilsēta, Rīga, LV-1050

Gvido Ziediņš,
Tehniskais direktors
22354198

Dace Stalidzēna
Spīķeru koncertzāles NOMA
Tālr.28388849
dace@latvijaskoncerti.lv

 

Spīķeru koncertzālē dzīvo

Koncertzāles ēku apdzīvo VSIA “Latvijas koncerti” kolektīvi – Latvijas labākās profesionālo mūziķu vienības – kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” un “Latvijas Radio koris”, tieši šeit notiek viņu ikdienas darbs, muzicējot mēģinājumos visos ēkas stāvos no pamatiem līdz jumtam. Savukārt, otrajā stāvā darbojas skaņu ierakstu studija “Framest Studio”.

 

Spīķeru koncertzāles ēkas vēsture

Spīķeru (vāciski – Speicher) kvartāls izveidojās 14. gadsimtā kā tirdzniecības punkts. Ilgāku laiku līdz pat 19. gadsimta vidum te piestāja galvenokārt strūgas. Dzelzceļa izbūve mainīja spīķeru tēlu – strūgas kļuva par vēsturi, koka noliktavas nojauca, un to vietā ar Baltijas ģenerālgubernatora uzraudzību pēc vienota plāna aptuveni divdesmit gados uzcēla sarkano ķieģeļu ēkas. Arhitektu vidū bija tādas izcilības kā Roberts Augusts Pflūgs, Kārlis Johans Felsko, Jānis Frīdrihs Baumanis un Reinholds Georgs Šmēlings. Ēku, kurā atrodas Spīķeru koncertzāle, projektējis Pflūgs.