Mākslas izglītības programma “kim?” Laikmetīgās mākslas centrā

kim? Laikmetīgās mākslas centra izglītojošā programma ir atgriezusies no vasaras brīvlaika un aicina jūs apmeklēt jauno mākslas izglītības programmu bērniem un jauniešiem, kas piedāvā iespēju radoši piedzīvot un iepazīt izstādes kopā ar mūsu izglītības gidiem.

Septembrī piedāvājam apmeklēt Ievas Epneres personālizstādi “Paradīze jaunam cilvēkam” un kuratora Krisa Šārpa veidotu izstādi “Akmeņu arhīvs, kuru periodiski aktivēt, pārdomāt, sabojāt un visbeidzot – izrotāt ar izdomājumiem”.

Izstādes apskatāmas līdz 27. septembrim.

Izstāžu apmeklējums un praktiskās nodarbības skolu un sociālo dienestu grupām ir bez maksas.

kim berniem

attēls: nodarbība Ievas Epneres izstādē “Paradīze jaunam cilvēkam”

kim? mākslas izglītības programma septembrī ietver radošu ieskatu divās izstādēs:

Kas ir akmeņu arhīvs? Ar ko mākslas darbs atšķiras, kad tas ir no neapstrādāta akmens un kad pilnībā zaudējis dabisko akmens formu? Kā var sabojāt, izrotāt vai pārdomāt akmeņu arhīvu?

Kā daba ietekmē cilvēku? Vai laiks var mainīt ātrumu un citas izstādēs atrodamās tēmas; Gūsti ieskatu ciema Piramīda dabas īpatnībās un iedzīvotāju ikdienā caur mākslinieces darbiem! kim? piedāvā iespēju bērniem un jauniešiem piedzīvot jaunās laikmetīgās mākslas izstādes kopā ar izglītības gidiem. Programmā sarunas un jautājumi par izstādēs redzamajiem darbiem un idejām.

 

Bijušais padomju ogļrūpniecības ciems Piramīda (Pyramiden) Norvēģijai piederošajā Svalbāras salā tika pamests 1998. gadā, atstājot bibliotēku ar grāmatām, kultūras namu un pasaulē vistālāk ziemeļos esošo flīģeli. Vēsturiski “neviena zeme” jeb precīzāk “ikviena/visu zeme”, tā komerciāli izmantota arhipelāga dabisko resursu (ogles, citi minerāli) dēļ. Vietas brīvās pieejamības dēļ to pētījumiem iecienījuši arī dažādu nāciju un tautību zinātnieki.

“Paradīze jaunam cilvēkam” ir Ievas Epneres personālizstāde Rīgā. Izstāde ir no ceļojuma uz šo pasaules malu pārvestas dārgas atmiņas.

Savukārt, Krisa Šārpa projekts pievēršas akmeņu lietojumam un nozīmei laikmetīgajā mākslā, kā arī to lingvistiskajam potenciālam. Drīzāk to varētu dēvēt par arhīvu, kuru paredzēts aktivēt caur spekulācijām un neizbēgami kļūdainu interpretāciju. Projekts iecerēts ne vien kā izpēte par akmeņu lietojumu laikmetīgajā mākslā – izpēte, kas vairāk vēršas dziļumā, nevis plašumā – gan arī kā mainīgs rituāls, kura pamatā ir akmeņu nolasīšana.

 

 

Grupu apmeklējumam pieteikties: klinta.roga@kim.lv

Plašākā informācija par izstādi: http://kim.lv/izstades/sobrid/1

 

Izstāžu darba laiki:

O.: 12:00 – 20:00

T., C., P., S., Sv.: 12.00 – 18.00

Ieejas maksa: 3 EUR

Studentiem un pensionāriem – 1,5 EUR

Otrdienās – ieeja bez maksas.

 

Atgādinām: bērniem līdz 10 gadu vecumam, invalīdiem, daudzbērnu ģimenēm, mākslas un kultūras skolu un augstskolu skolniekiem un studentiem, preses pārstāvjiem, uzrādot preses karti, ieeja ir bezmaksas.