Latvijā par tautas deju dēvē divas stipri atšķirīgas parādības- skatuves deju un sociālo tautas deju jeb dančus. Sakne abām viena, taču, kamēr skatuviskās tautas dejas horeogrāfu vārdus var izlasīt Dziesmu un deju svētku brošūrās, dančus lielākoties izdomājuši kādi nezināmie un katrs dejotājs tos horeografē pats. Dančos ir gan noteikti soļi, gan noteiktas attiecības ar citiem dejotājiem, gan noteikts ritms un kustības virzieni, bet to, cik lielā mērā ievērot noteikumus, izvēlas dejotāji, un tas padara deju dzīvu un ļoti, ļoti godīgu. “Garaisdancis” ir mēģinājums pārnest visu to, kas dančos atšķirīgs no skatuviskās tautas dejas, laikmetīgajā dejā.
Dejotāji: Līga Ūbele, Sabīne Neilande, Alise Bokaldere, Anuša Cvetkova, Dana Zvonarjova, Karīna Gavrovska, Katrīna Stepiņa, Elizabete Liepiņa, Reinis Rešetins, Ervīns Mūrnieks, Tālis Āboliņš, Artūrs Nīgalis
Horeogrāfe: Laura Kušķe
Mūziķi: Dārta Drava, Līga Paulīne Saija, Sanita Stankeviča, Uģis Immers
Producente: Luīze Mizga
IEEJA BEZ MAKSAS
Dejas izrāde “Garaisdancis” ir Latvijas Kultūras akadēmijas Laikmetīgās dejas mākslas programmas studentes Lauras Kušķes diplomdarbs. Bakalaura darba vadītāja prof. Olga Žitluhina, konsultante prof. Rūta Muktupāvela.
Izrāde top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas Domes un Latvijas Kultūras akadēmijas finansiālu atbalstu.