Ungārijā dzimušais obojists Lāslo Hadadi trīsdesmit gadus bijis leģendārās Pjēra Bulēza dibinātās laikmetīgās mūzikas apvienības Ensemble Intercontemporain mūziķis. Jau vairāk nekā divdesmit gadus viņš ir arī Parīzes konservatorijas profesors, un pūšaminstrumentu spēles noslēpumus palīdzējis izzināt arī ne vienam vien latviešu mūziķim. Gan dažādos kamersastāvos, gan solista ampluā un saspēlē ar ievērojamiem orķestriem apceļojis teju visu pasauli, ar savu silto toni un pārliecinošo skatuves stāju, rotaļīgajām un rūpīgi izkoptajām interpretācijām Lāslo Hadadi iemantojis arī Latvijas klausītāju simpātijas. Šoreiz viņš atgriežas, lai uz Spīķeru koncertzāles skatuves satiktos ar Sinfonietta Rīga pūšaminstrumentu grupu un kopīgi iedziļinātos serenādes žanrā…
Sākotnēji pazīstama kā vakarā pie mīļotās loga skandēta dziesma vai skaistā brīvdabas pievakarē neliela orķestra sastāvā atskaņojams muzikāls apsveikums, romantisma laikmetā serenāde drīzāk asociējās ar vokālo mīlas liriku un romancēm…
Serenādes žanra daudzveidīgos vaibstus un nokrāsām pilnos raksturus atklāj arī šī koncertprogramma, kur līdz ar dzirkstošām lappusēm no Vīnes klasiķa Volfganga Amadeja Mocarta daiļrades skan Latvijā reti dzirdētā krievu pūšaminstrumentu mūzikas speciālista Viktora Ēvalda kvintets, kā arī dižo romantiķu – Riharda Štrausa, Antonīna Dvoržāka un Šarla Guno liriskie opusi.
Programma
Volfgangs Amadejs Mocarts (Wolfgang Amadeus Mozart, 1756-1791) Vienpadsmitā serenāde pūšaminstrumentiem Mibemolmažorā KV 375
Antonīns Dvoržāks (Antonín Dvořák, 1841-1904) Serenāde pūšaminstrumentiem reminorā op. 44
Rihards Štrauss (Richard Strauss, 1864-1949) Serenāde trīspadsmit pūšaminstrumentiem Mibemolmažorā op. 7
Šarls Guno (Charles Gounod, 1818-1893) “Mazā simfonija” op. 216
Viktors Ēvalds (Victor Ewald, 1860-1935) Pirmais pūšaminstrumentu kvintets sibemolminorā op. 5
Dalībnieki
Sinfonietta Rīga pūšaminstrumentu ansamblis
Lāslo Hadadi, diriģents