Izdzīvot laiku, ko romāna „Jelgava 94” autors Jānis Joņevs raksturo kā dzīves periodu, kad mati bija garāki, mūzika skaļāka, bandīti bīstamāki, un atskatīties uz Jelgavu ar vēsturisku vēsmu teātra cienītāji aicināti 27.augustā Spīķeru kvartāla laukumā, pl.21.00, kad uz Spīķeru brīvdabas skatuves tiks izdzīvota Jelgavas Jaunā teātra iestudētā izrāde, kuras dramatizējums tapis pēc augsti novērtētā un apbalvotā romāna «Jelgava 94» motīviem. Ieeja pasākuma ir bez maksas.

jelgava 94 2

 

Kā atzīst Jelgavas Jaunā teātra komanda, J. Joņeva „Jelgava 94” ir ļoti precīzs un daudzslāņains materiāls gan savas sulīgās valodas, gan laikmeta attēlojuma dēļ. „Dramatizējuma tapšanas gaitā pret romāna materiālu izturējāmies ar ļoti lielu pietāti, lai stāsts nezaudētu savu pirmatnējo, niansēto emocionālās pasaules atklāsmi. Tā kā dramaturģija un romāns pieprasa atšķirīgu tehniku, tad no ķirurga naža nevarēja izvairīties, bet mēs darbu veidojām tā, lai izrāde būtu baudāma un saprotama kā romāna cienītājiem, tā arī tiem, kas ar literāro darbu nav iepazinušies,” stāsta režisors un dramatizējuma autors Rihards Svjatskis.

Centrālā varoņa ikdiena saistīta ar mītiem un stereotipiem apaugušo smagā metāla kultūru. Kas tā ir? Dzīves filozofija, autsaideru sabiedrība vai agresīvs skaņu juceklis? Izrāde ir mēģinājums atklāt metāla mūzikas dziļo un daudzšķautņaino dabu. Šo atbildīgo uzdevumu – radīt atmosfēru un pilnveidot, iespējams pat lauzt skatītāju priekšstatus par metāla būtību – uzņēmusies jaunās raudzes grupa no Jelgavas – „Darrva”. Mūziķi, kas sevi pieteikuši ar jaudīgiem koncertiem, debijas disku „Saule Neuzausīs”, kurā atklājas grupas pasaules redzējums gan dziesmu tekstos, gan savdabīgajos skatuves tērpos. Tātad metāla kultūra atklājas gan grupas “Darrva” mūzikā, gan grupas dalībnieku ikdienā.




“Jelgava 94” nav tikai dokumentāls stāsts par pilsētas vēsturi un laikmeta attēlojumu pusaudžu ikdienā. Izrāde vēsta par katram cilvēkam pazīstamo vēlmi būt pieņemtam un atzītam vienaudžu vidū, un uzdod jautājumu, vai vēlme pēc konkrētas sociālās piederības pazūd, izaugot no tīņu vecuma? Iestudējuma centrālais varonis Jānis savos trīsdesmit piecos gados nonāk krustcelēs – starp pagātni un pusaudža sapņu īstenošanu un tagadnes realitātes rutīnu, kas viņam liek uzdot jautājumu, vai sapņi ir piepildījušies vai arī tās ir bijušas tikai puikas iedomas. Šo mīklu viņš centīsies atrisināt izrādes laikā.

 

Apmeklētāji gaidīti uz teātra izrādi sestdien, 27.augustā, Spīķeru kvartāla laukumā, Maskavas ielā 8. Pasākuma sākums pl.21.00. Ieeja bez maksas.